Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Manewry Szanghajskiej Organizacji Współpracy

Strategia i polityka, 18 sierpnia 2007

Manewry wojskowe Szanghajskiej Organizacji Współpracy pod kryptonimem Misja Pokojowa - 2007 zapoczątkowała narada szefów sztabów generalnych sił zbrojnych krajów członkowskich, która odbyła się 9 sierpnia w chińskim mieście Urumqi. Następnie w dniach 11-17 sierpnia na poligonie Czebarkul w rosyjskim obwodzie czelabińskim przeprowadzono ćwiczenia z udziałem ponad 6 tys. żołnierzy, głównie z Rosji i Chin. Kirgizja, Tadżykistan i Uzbekistan wysłały oddziały w sile kompanii lub plutonu, a z Uzbekistanu przybyła tylko grupa oficerów-obserwatorów.

Scenariusz manewrów oparto na wydarzeniach w uzbeckim Andiżanie, gdzie w 2005 władze krwawo stłumiły bunt opozycji. Podczas założeń manewrów, grupa terrorystów przejęła kontrolę nad miastem, a siły SzOW rozprawiły się z rebeliantami i wyzwoliły miasto. Zdaniem ekspertów, chodziło o przećwiczenie wspólnej interwencji w którymś z państw SzOW, a manewry są częścią planu przekształcenia SzOW w silny blok wojskowo-polityczny w Azji Centralnej, zdolny przeciwstawić się infiltracji USA w tym regionie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.