Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brunei kupiło S-70i

Przemysł zbrojeniowy, 08 grudnia 2011

Przedstawiciele Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu poinformowali dzisiaj o podpisaniu przez Sikorsky Aircraft i ministerstwo obrony sułtanatu Brunei umowy o zakupie 12 śmigłowców S-70i Black Hawk.

Brunei będzie już trzecim - po Meksyku i Arabii Saudyjskiej - bezpośrednim odbiorcą montowanych w Polsce śmigłowców / Zdjęcie: PZL Mielec

Umowa została podpisana 2 grudnia w Brunei, nieco ponad dwa tygodnie po ogłoszeniu Sikorsky Aircraft zwycięzcą w przetargu na 12 śmigłowców z opcją na kolejne 10. Spółka pokonała trzech konkurentów: AgustaWestlanda, Bella i Eurocoptera (zobacz: Brunei wybrało S-70i). Wartości kontraktu nie ujawniono.

Wiadomo natomiast, że elementem umowy jest zlokalizowanie symulatora śmigłowca S-70i w regionie Azji Południowo-Wschodniej, co pozwoli na rozpoczęcie szkolenia pilotów jeszcze przed dostawą pierwszej maszyny, co planowane jest na początek 2013.

Zakupione Black Hawki powstaną w PZL Mielec. W bieżącym roku zakład opuści 9 takich maszyn, w przyszłym 13. Władze spółki zakładają, że od 2013 produkowanych będzie nie mniej niż 20 śmigłowców. W przypadku braku bezpośredniego odbiorcy, będą one transportowane do USA, do zakładów Sikorsky Aircraft.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.