Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Patrolowce dla Brazylii

Marynarka wojenna, 03 stycznia 2012

Marynarka wojenna Brazylii kupiła od BAE Systems trzy okręty patrolowe typu Port of Spain, nieodebrane przez Trynidad i Tobago.

Nowe okręty Brazylii uzbrojono jedynie w 30-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia MSI DS30M Mk 2 z armatą Mk 44 Bushmaster, parę 25-mm bezzałogowych wież MSI DS25 z armatami M242 Bushmaster oraz dwa 12,7-mm wkmy M2HB QCB. Ich zadaniem będzie bowiem zabezpieczanie interesów gospodarczych w strefie morskiej kraju, prowadzenia akcji typu policyjnego, ratowniczego czy humanitarnego, a nie działań bojowych / Zdjęcie: George Hutchinson

Okręty o długości 90 m i wyporności pełnej 2200 t zamówiła w Wielkiej Brytanii straż przybrzeżna Trynidadu i Tobago. Ze względu na opóźnienie dostaw, kraj ten zrezygnował z odbioru patrolowców. Obecnie spór między niedoszłym użytkownikiem a producentem rozpatrywany jest przez sąd arbitrażowy.

Z możliwości nabycia gotowych jednostek skorzystała Brazylia, przeznaczając na ten cel 120 mln GBP (186 mln USD), uzyskując jednocześnie prawo do licencyjnej produkcji kolejnych 5 okrętów w swoich stoczniach. Brazylijczycy będą musieli wydać dodatkowo 13 mln GBP na szkolenie załóg.

BAE Systems zobowiązała się do natychmiastowego podjęcia przygotowań do przekazania okrętów. Pierwszy z nich trafi do odbiorcy w czerwcu bieżącego roku, drugi w grudniu, zaś ostatni w 2013.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.