Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Edmund Klich wygrał proces

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, 19 stycznia 2012

Wczoraj sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa umorzył postępowanie przeciwko Edmundowi Klichowi z powództwa jego poprzednika, Stanisława Żurkowskiego. Nadal jednak może zostać odwołany ze stanowiska.

Konflikt w łonie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) wybuchł w okresie prowadzenia dochodzenia, dotyczącego katastrofy smoleńskiej / Zdjęcie: KBWLLP

Stanisław Żurkowski był przewodniczącym PKBWL do 2006. Zastąpił go Edmund Klich. Poprzedni szef komisji skierował do sądu sprawę o zniesławienie, czując się urażonym publicznymi wypowiedziami swojego następcy, odnośnie braku profesjonalizmu, zaangażowania, nierozliczania się z wyjazdów służbowych i trwonienia pieniędzy podatników przez członków komisji. Sąd uznał jednak, że wypowiedzi nie dotyczyły faktów i były jedynie opiniami Edmunda Klicha. W związku z tym umorzył postępowanie. Prawnik skarżącego zapowiedział odwołanie się od tej decyzji.

Proces nie jest jedynym problemem przewodniczącego PKBWL. Członkowie komisji złożyli już wniosek o jego odwołanie. Propozycja zostanie poddana pod głosowanie 1 lutego bieżącego roku. Poprzednia taka próba, ze stycznia 2011, zakończyła się co prawda uzyskaniem miażdżącej większości przez przeciwników przewodniczącego, jednak ówczesny minister infrastruktury, Cezary Grabarczyk zdecydował o pozostawieniu Klicha na stanowisku.

Szef komisji zapowiada, że podobnie jak rok wcześniej nie zamierza podać się do dymisji i będzie oczekiwał na wynik głosowania oraz - ewentualnie - werdykt nowego ministra. Członkowie PKBWL nie ujawnili zarzutów przeciwko przewodniczącemu. Wiadomo jednak, że dotyczą one postępowania w sprawie katastrofy smoleńskiej. Rok temu członkowie komisji uznawali, że Edmund Klich nie wykazał m.in. odpowiedniego zdeterminowania w kontaktach z Rosjanami i nie wymógł na nich przyjęcia do raportu MAK wniosków z pracy polskich specjalistów.


Drukuj Góra