Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się kolejny Reaper z Holloman AFB

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 stycznia 2012

Na południe od bazy Holloman awaryjnie lądował bojowy bezzałogowiec MQ-9 Reaper. To już siódmy bsl z tej bazy rozbity od końca 2009.

Należący do 29th Attack Squadron MQ-9 Reaper (zdjęcie: Sandra Ramirez) podchodził do lądowania wczoraj późnym wieczorem po zakończeniu misji treningowej. Rozbił się o 21:45, na południe od bazy Holloman w Nowym Meksyku. Nikt nie odniósł obrażeń, nie odnotowano też istotnych szkód na ziemi.

Poprzedni MQ-9 z bazy Holloman rozbił się 8 października 2011 w pobliskim Alamogordo po zaczepieniu o linię energetyczną. Także ten bezzałogowiec należał do 29th Attack Squadron i kończył lot treningowy. W 29th AS szkolą się operatorzy bojowych bsl realizujących misje na całym świecie.

Wcześniej, od czasu ogłoszenia 11 września 2009 gotowości operacyjnej przez bezzałogowce stacjonujące w Holloman AFB, rozbiło się 5 bsl. 2 z nich to MQ-1 Predator, a 3 MQ-9 Reaper.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.