Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej niemieckich Tigerów?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 stycznia 2012

Mimo zapowiedzi resortu obrony Niemiec ograniczenia liczby kupowanych śmigłowców uderzeniowych z 80 do 40, Eurocopter negocjuje większe dostawy: 55-70 egz.

Kiedy Tiger powstawał na deskach inżynierów, ich podstawowym przeznaczeniem miało być dziesiątkowanie kolumn czołgów państw Układu Warszawskiego. Dzisiaj są nadal potrzebne, również w konfliktach asymetrycznych, jednak w mniejszej liczbie. Stąd - w dużej mierze - ograniczenie zamówienia Berlina / Zdjęcie: Bundeswehr

Ze względu na cięcia budżetowe, niemiecki resort obrony poinformował o zamiarze zmniejszenia o połowę zamówienia na śmigłowce uderzeniowe Tiger. Dla niemieckich zakładów Eurocoptera to dotkliwy cios, biorąc pod uwagę fakt, że dostarczyły one już 22 egz. W związku z tym prezes spółki, Lutz Bertling poinformował o prowadzeniu z niemieckim resortem obrony negocjacji, w sprawie zwiększenia liczby kupowanych śmigłowców.

Pomysł polega na sprzedaży za granicę słabiej wyposażonych Tigerów z pierwszych transz dostaw. Powinno to pozwolić na zakup nowych maszyn, w tym w najbogatszej konfiguracji Asgard, przeznaczonej do działań w Afganistanie (cztery maszyny powinny zostać wysłane tam w październiku). Ponadto Bertling proponuje, by wojsko przekazało pojedyncze maszyny np. do instytutów badawczych. Wszystko to powinno doprowadzić - według prezesa Eurocoptera - do ustalenia ostatecznego zamówienia na poziomie 55-70 egz.

Negocjacje w tej sprawie będą trwały prawdopodobnie od 3 do 6 miesięcy. Obejmą również kwestię planowanego zmniejszenia zamówienia na transportowe NH90 ze 122 do 80 egz.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.