Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przetarg Norwegii i Islandii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 lutego 2008

Norwegia i Islandia wspólnie wybiorą nowy śmigłowiec SAR. Do 2015 oba kraje powinny pozyskać 13-15 maszyn.

Norweskie Sea Kingi wchodzą w skład 330 eskadry Luftforsvaret i stacjonują w 3 bazach. Najstarsze z nich mają już jednak 35 lat

Norweskie wojska lotnicze, Luftforsvaret, wykorzystują do misji poszukiwawczo-ratowniczych 12 nieuzbrojonych śmigłowców Westland Sea King Mk.43. Są to jednak maszyny wiekowe i będą ostatecznie wycofane w 2015.

Z tego powodu Oslo zainicjowało program NAWSARH (Norwegian All Weather Search and Rescue Helicopter), zmierzający do pozyskania ich następcy. Zapytanie ofertowe wystosowano 13 lutego, w nieco nietypowy sposób, za pośrednictwem strony internetowej ministerstwa sprawiedliwości i policji. Odpowiedzi mają napływać do końca maja. Ostatecznie kontrakt ma być podpisany w czerwcu 2010. Będzie dotyczył 10-12 maszyn.

Do programu przyłączyła się Islandia, która wyraziła zainteresowanie 3 śmigłowcami SAR, które będą jednocześnie pełniły rolę typowych sanitarek. Do tej pory rolę tę wykonują amerykańskie MH-60S Knigthawk z bazy lotnictwa US Navy w Whidby, jednak USA oficjalnie w 2006 wycofały się ze wspierania Islandii w zakresie SAR.


Drukuj Góra