Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oman kupi moździerze 2R2M

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 lutego 2008

Sułtanat Omanu zamówił w TDA Armements SAS (spółce Thales France i niemieckiego EADS) moździerze 2R2M, które zostaną zintegrowane z transporterami VAB.

2R2M zintegrowany z VAB, wystawiany na Eurosatory w 2004

Odtylcowe moździerze 2R2M kalibru 120 mm, to mobilna wersja wykorzystywanych przez armie 23 państw moździerza MO 120 RT francuskiego Thomson-Brandt Armements. Zostały już one zintegrowane w 2002 z francuskimi transporterami VAB 6x6, a później – na zlecenie US Marine Corps – z transporterami M113 i Piranha.

Sułtanat Omanu podpisał wczoraj umowę o zamontowaniu 2R2M na swoich zmodernizowanych transporterach VAB. W ramach kontraktu producent dostarczy również systemy dowodzenia, kontroli ognia, łączności wewnętrznej i wskazywania celów, a także pakiet serwisowy i szkolenia.

Liczba zamówionych systemów nie została ujawniona. Nie może być jednak duża. Oman posiada ok. 30 pojazdów rodziny VAB.

2R2M może prowadzić ogień na odległość 9 km i 12,5 km przy zastosowaniu amunicji z gazogeneratorami, z szybkostrzelnością do 18 strzałów na min. Celowanie, przy użyciu systemu GPS i komputera balistycznego, pozwala na uzyskanie danych do otwarcia ognia po 3-5 s.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.