Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna czarna lista

Przemysł zbrojeniowy, 06 marca 2012

Indyjskie centralne biuro śledcze poinformowało o nowej liście przedsiębiorstw, które nie mogą ubiegać się o zamówienia wojskowe. Nadal pozostają na niej m.in. IMI i STK.

Singapore Technologies Kinetics (STK) jest jedną z największych ofiar listy - zakaz zniweczył możliwość sprzedaży lekkiej haubicy Pegasus do Indii. Ma ona nieco większą masę, niż brytyjsko-amerykańska M777, jednak dzięki zastosowaniu silnika, działo może samodzielnie zająć stanowisko ogniowe / Zdjęcie: STK

Indyjskie przepisy dopuszczają możliwość zakazania kontaktów handlowych z podmiotami podejrzanymi o korupcję. W przeszłości spotkało to m.in. szwedzkiego Boforsa czy południowoafrykańskiego Denela. W ostatnich latach bogate żniwo zebrała afera Sudipto Gosha, b. dyrektora Ordnance Factories, przedsiębiorstwa zbrojeniowego z Kalkuty. Według dotychczasowych ustaleń przyjmował on łapówki od kilku przedsiębiorstw.

W 2009 z tego powodu zawieszono możliwości ubiegania się o dostawy dla indyjskich sił zbrojnych dla 7 podmiotów, w tym Israeli Military Industries i Singapore Technologies Kinetics (zobacz: IMI oskarżone).

Wczoraj indyjski resort obrony ogłosił najnowszą Czarną listę, przedsiębiorstw, podejrzanych o korupcję, które otrzymały formalny zakaz ubiegania się o państwowe zlecenia przez okres 10 lat. Są to ponownie IMI oraz STK, jak również Rheinmetall Air Defence z siedzibą w Zurychu, jedna ze spółek rosyjskich oraz dwa podmioty indyjskie - T.S. Kisan i RK Machine Tools.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.