Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot A380 dla Thai Airways

Lotnictwo cywilne, 06 marca 2012

Dzisiaj w zakładach Airbus Industries w Tuluzie miał miejsce oblot pierwszego A380, przeznaczonego dla linii lotniczych Thai Airways International (THAI).

Po locie, który trwał ponad 4 godziny samolot wylądował w Hamburgu, gdzie nastąpi zabudowanie wyposażenia kabiny pasażerskiej i naniesienie powłoki lakierniczej na pozostałą część płatowca.

Po odebraniu pierwszego samolotu w 3. kwartale bieżącego roku, Thai Airways staną się dziewiątym użytkownikiem odrzutowców tego typu. Linie złożyły zamówienie na 6 egzemplarzy A380 już w 2004. Początkowo planowano rozpoczęcie ich eksploatacji jesienią 2010, lecz problemy finansowe zmusiły przewoźnika do opóźnienia terminów dostaw.

Samoloty przeznaczone dla Thai Airways będą przystosowane do przewozu 507 pasażerów - 12 w klasie pierwszej, 60 w klasie biznes i 435 w klasie ekonomicznej. Towarzystwo zamierza eksploatować je na kluczowych trasach z Bangkoku do Europy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.