Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USAF dla Obamy

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 10 marca 2012

US Air Force wydzielą 9 samolotów transportowych dla wsparcia podróży prezydenta Baracka Obamy w czasie kampanii wyborczej.

W USA trwa kampania przed wyborami prezydenckimi. Republikanie wybierają kandydata na prezydenta, a kandydatem Demokratów jest urzędujący prezydent Barack Obama. Może on wykorzystywać infrastrukturę państwa do wsparcia swej kampanii. Dotyczy to m.in. podróży po USA. Do listopada Obama odwiedzi setki miejsc, nieraz po kilka dziennie.

Według amerykańskich mediów, do wsparcia kampanii Baracka Obamy zostały włączone wojska lotnicze. US Air Force udostępnią aż 9 samolotów transportowych do przewozu samochodów prezydenta i jego ekipy oraz innych pojazdów pomocniczych. Będą to 4 ciężkie C-17A i 5 średnich C-130. Zostaną one od kwietnia wydzielone z 89th Airlift Wing. C-17 będą bazować w bazie Andrews, a C-130 w Delaware.

8 marca Barack Obama poleciał do Richmond. Tam udał się do wytwórni podzespołów lotniczych Rolls-Royce'a, a wieczorem poleciał do Houston w Teksasie. Ze wsparcia samolotów USAF korzysta też wiceprezydent Joe Biden. Ocenia się, że wykona on jeszcze więcej podróży wyborczych niż prezydent.

Przedstawiciele USAF podkreślają, że użycie na dużą skalę ich floty transportowej dla wsparcia kampanii wyborczej urzędującego prezydenta miało już miejsce w 2004. Wówczas o reelekcję walczył republikański prezydent George W. Bush.

Sztab wyborczy prezydenta może też oczywiście wykorzystywać flotę samolotów VIP. Obecnie w jej skład wchodzą m.in. 2 Jumbo Jety - Boeingi 747, 5 Boeingów 757 i 11 Gulfstreamów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.