Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eskalacja konfliktu

Strategia i polityka, 10 marca 2012

W odwecie za zabicie dwóch przywódców Palestyńczycy ze Strefy Gazy wystrzelili w kierunku Izraela 94 pociski różnych typów, raniąc 8 Izraelczyków. W kolejnych atakach lotnictwo izraelskie zabiło 15 Palestyńczyków.

Stosunkowo intensywny ostrzał Izraela ze Strefy Gazy trwa od wczoraj. W tym czasie, według komunikatu izraelskich sił obronnych, Palestyńczycy wystrzelili 94 pociski różnych typów - od granatów moździerzowych, przez prymitywne rakiety budowane z ogólnie dostępnych materiałów, po rakiety małych kalibrów (Qassam). Pod ostrzałem znalazły się gęsto zaludnione tereny na południu Izraela, w tym miasta Ashkelon, Ashdod, Netivot, Yavne i Beersheba. Około pół miliona ich mieszkańców musiało ukryć się w schronach.

Systemy obrony aktywnej Iron Dome (zdjęcia: Yoav Zitun i Avi Manor) chroniące miasta Ashkelon, Ashdod i Beersheba przechwyciły 27 z wystrzelonych pocisków, a 25 z nich zniszczyły. W wyniku ostrzału 8 Izraelczyków zostało rannych, w tym jeden 40-letni mężczyzna ciężko.

Palestyńskie ataki były odpowiedzią na zabicie wczoraj przez Izraelczyków dwóch przywódców ruchu oporu ze Strefy Gazy - Zuhira al-Qaisi i Mahmouda Hanani. W kolejnych atakach lotniczych, określanych jako odwetowe, Izraelczycy zabili 14 Palestyńczyków, a ponad 20 ranili. Według źródeł izraelskich, 10 z zabitych było członkami Islamskiego Dżihadu.

Według The Israel Project, Palestyńczycy ze Strefy Gazy wystrzelili od początku roku w kierunku Izraela 152 pociski różnych typów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.