Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MON chce kupić 26 śmigłowców

Lotnictwo wojskowe, 15 marca 2012

Inspektorat Uzbrojenia MON zapowiedział, że jeszcze w marcu ogłosi przetarg na zakup 26 średnich śmigłowców wielozadaniowych dla Sił Zbrojnych RP.

Jednym z celów programu będzie zastąpienie Mi-14PŁ, których resursy zbliżają się nieuchronnie ku końcowi

MON planuje szybkie przeprowadzenie procedury przetargowej i otrzymanie ostatnich maszyn w 2017. Większość, 16 śmigłowców, stanowić będą wielozadaniowe wiropłaty transportowe. Resort obrony chce także nabyć 6 maszyn poszukiwawczo-ratowniczych (SAR), w tym 3 w wersji lądowej i tyleż w morskiej, a 4 egz. mają zostać dostarczone jako śmigłowce zwalczania okrętów podwodnych. W zamówieniu będzie również pakiet logistyczny i szkoleniowy z pięcioma symulatorami. Wszystkie odmiany śmigłowców muszą być zbudowane na jednej wspólnej platformie.

Po ostatnich medialnych wypowiedziach ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka, że przetarg będzie skierowany do dostawców, którzy mogą produkować tego typu śmigłowce w Polsce, staje się niemal pewne, że wystartują w nim jedynie Sikorski Aircraft z Black Hawkiem i Agusta Westland, prawdopodobnie z AW149.

Biorąc pod uwagę cenę jednostkową tych wiropłatów (ok. 15-22 mln USD) i wartość dodatkowych urządzeń i usług, szacunkowy koszt programu można wstępnie oceniać na ok. 2-3 mld zł.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.