Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się norweski C-130J

Lotnictwo wojskowe, 15 marca 2012

W czasie ćwiczeń odbywających się w Szwecji rozbił się norweski samolot transportowy C-130J. Na jego pokładzie znajdowało się 5 osób.

Samolot transportowy norweskich wojsk lotniczych C-130J wystartował z arktycznej bazy Evenes o 13:40 czasu lokalnego, kierując się do szwedzkiej Kiruny. O 14:43 po raz ostatni jego załoga nawiązała łączność z wieżą kontroli w Kirunie, a 13 minut później samolot zniknął z ekranów radarów. Znajdował się wówczas ok. 85 km na zachód od Kiruny. Słaby sygnał ratunkowy odebrał później duński śmigłowiec z rejonu góry Kebnekaise.

Na pokładzie rozbitego C-130J znajdowało się 5 członków załogi. Samolot uczestniczył w ćwiczeniach Cold Response, odbywających się z udziałem 16 tysięcy żołnierzy z 14 państw. Część z nich skierowano do udziału akcji poszukiwania wraku. W poszukiwaniach uczestniczą 4 śmigłowce i 4 samoloty, w tym Sea King z bazy Bodo i P-3 Orion z bazy Andoya. Akcja jest utrudniona silnymi wiatrami i zamgleniem.

Po kilku godzinach poszukiwań nadal nie znaleziono wraku. Nie wiadomo też, jaki jest los załogi samolotu: Ståle Garberg, Truls Ørpen, Bjørn Yngvar Haug, Siw Robertsen i Steinar Utne. Nieoficjalnie norweskie ministerstwo obrony podaje, że najprawdopodobniej wszyscy zginęli.

Loty 3 pozostałych norweskich C-130J zawieszono.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.