Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejni dezerterzy-generałowie

Strategia i polityka, 19 marca 2012

Kolejnych dwóch syryjskich generałów opuściło służbę i uciekło do Turcji. Liczba generałów, którzy wypowiedzieli posłuszeństwo władzom, kierowanym przez prezydenta Baszara al-Assada, wzrosła do 9.

Zbrojne grupy przeciwników władz, składają się z kilkunastu-kilkudziesięciu tysięcy uzbrojonych bojowników, w dużej mierze dezerterów. Ich podstawowe uzbrojenie to lekka broń piechoty. Dezerterzy zabierają jednak czasem także ciężki sprzęt, w tym bwp i czołgi. Problemem jest jednak utrzymanie ich sprawności, a także skuteczne wykorzystanie w działaniach nieregularnych / Zdjęcie: csmonitor.com

O zbiegłych generałach poinformował dzisiaj nieoficjalnie jeden z tureckich dyplomatów. Powiedział on, że przekroczyli oni północną granicę swojego kraju, przyłączając się do przeciwników Baszara al-Assada. Od wczoraj do Turcji przybyło 500 obywateli Syrii. Liczba uchodźców wzrosła przez to do 16,5 tys.

Od początku wystąpień w Syrii, a więc od nieco ponad roku, szeregi sił zbrojnych tego kraju opuściło już 9 generałów. Nie przyłączyli się oni jednak do bezpośrednich działań. Walką kierują oficerowie w stopniach do pułkownika (dowódcą Wolnej Armii Syryjskiej, FSA, jest płk Riad Mousa al-Asaad), a poszczególnymi oddziałami, z reguły określanymi jako bataliony, cywile oraz porucznicy i kapitanowie.

Liczebność FSA szacowana jest na 10-50 tys. bojowników, prowadzących działania nieregularne. Według deklaracji opozycji, nie mniej niż połowę z nich stanowią dezerterzy. Kontrolują oni część terytorium kraju, jednak najczęściej nie są zdolni oprzeć się skoordynowanym operacjom pacyfikacyjnym sił rządowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.