Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

V Konferencja Naukowo-Przemysłowa

Przemysł zbrojeniowy, 21 marca 2012

Brak skutecznej wymiany informacji między wojskiem, przemysłem i środowiskiem naukowym jest główną barierą rozwoju polskiego systemu obronnego, wynika z V Konferencji Naukowo-Przemysłowej.

Mariusz Andrzejczak p.o. prezesa Grupy Bumar zwrócił uwagę na konieczność wypracowania platformy stałego dialogu pomiędzy przedstawicielami MON, środowiska naukowego i przemysłu / Zdjęcie: Zdzisław Zieliński

Dziś w Centralnej Bibliotece Wojskowej odbyła się V Konferencja Naukowo-Przemysłowa, w trakcie której przedstawiciele sił zbrojnych, zakładów przemysłu obronnego i środowiska naukowego rozmawiali, jak włączyć wyniki badań z zakresu bezpieczeństwa i obronności, prowadzonych w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w produkty, które kupowałaby nasza armia. Organizatorem konferencji był Departament Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON oraz Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Ujawniono także skalę zaangażowania NCBiR, w realizowanie projektów specjalnych. Centrum m.in. przyznało konsorcjum, któremu przewodzi WAT, 10 mln zł na budowę narodowego centrum kryptografii i dekryptażu; konsorcjum z Hutą Stalowa Wola otrzymało 28 mln zł na Dywizjonowy Moduł Ogniowy Armatohaubic Krab. 16,7 mln zł otrzyma grupa z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii, na wykonanie mobilnego laboratorium do poboru próbek środowiskowych i identyfikacji zagrożeń biologicznych.

WB Electronics z Politechniką Warszawską zyskały natomiast gwarancję dofinansowania połowy projektu małego bezpilotowego wiropłata (800 tysięcy z 1,6 mln zł).W bieżącym roku NCBiR przeznaczy ok. 154 mln zł na programy i projekty w zakresie obronności bezpieczeństwa.


Drukuj Góra