Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kwalifikacje A330 MRTT dla ZEA

Lotnictwo wojskowe, 26 marca 2012

Dzisiaj przedstawiciele Airbus military poinformowali o zakończeniu testów kwalifikacyjnych samolotów tankujących A330 MRTT dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Mirage 2000 wojsk lotniczych ZEA w czasie testów / Zdjęcie: Airbus Military

ZEA zamówiły 3 samoloty tankujące Airbusa. W ramach testów kwalifikacyjnych, w kraju odbiorcy odbyły się próby, z udziałem jednego z dwóch wyprodukowanych już A330 MRTT. Stacjonował on w bazie lotniczej Al Dhafra.

W ich trakcie obyły się - zakończone powodzeniem - tankowania F-16E/F Block 60, przy mocy centralnego, sztywnego boomu. Sprawdzono także możliwości tankowania Mirage 2000 z giętkich przewodów podskrzydłowych. Dotyczyło to zarówno myśliwca jednoosobowego, w konfiguracji z 6 pociskami i jednym dodatkowym zbiornikiem paliwa pod kadłubem, jak i wersji szkolno-bojowej, w dwoma pociskami i także dwoma zbiornikami podskrzydłowymi.

Według producenta zrealizowano pełen cykl prób, odbywających się przy zakładanych instrukcją prędkościach i wysokościach, a także w czasie wykonywania zakrętów i przy zmianach wysokości lotu. Pozytywny wynik testów otwiera drogę do realizowania dostaw. Planuje się, że pierwsze dwa samoloty trafią do ZEA przed końcem roku. Obecnie w Hiszpanii trwa szkolenie pilotów i mechaników, przyszłych użytkowników A330 MRTT.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.