Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy strzał do satelity za 2 dni

Strategia i polityka, 19 lutego 2008

Według nieoficjalnych informacji z Pentagonu, pierwsze odpalenie przeciwrakiety SM-3 do satelity USA-193 ma nastąpić 21 lutego.

Amerykanie czekają na wylądowanie promu kosmicznego Atlantis. Szczątki rozbitego satelity mogłyby bowiem być groźne dla lądującego wahadłowca.

Tor lotu satelity USA-193 stale zbliża się do Ziemi. W chwili strzału odległość zmaleje do ok. 240 km. To znacznie więcej niż oficjalny zasięg SM-3 (160 km), ale Amerykanie są przekonani, że rzeczywiste możliwości przeciwrakiety są wystarczające. Niska orbita, na której dokonane zostanie zniszczenie ma przyczynić się do tego, że większość powstałych odłamków spłonie w górnych warstwach atmosfery w ciągu 2-3 dób.

Jeśli pierwszy strzał nie przyniesie efektów, przygotowywane są co najmniej dwa kolejne.


Drukuj Góra