Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

11 tysięcy obcokrajowców w brytyjskich siłach zbrojnych

Strategia i polityka, 20 lutego 2008

Liczba obcokrajowców pochodzących z państw Brytyjskiej Wspólnoty Narodów służących w siłach zbrojnych Wielkiej Brytanii wzrosła z 820 w roku 2000 do niemal 11 tysięcy w 2008.

Braki kadrowe zmusiły brytyjskich werbowników do poszukiwań nowych żołnierzy poza granicami metropolii. Zadanie ułatwiły im przepisy, pozwalające na zaciąg do sił zbrojnych Zjednoczonego Królestwa mieszkańców państw należących do Commonwealth.

Oznacza to, że obecnie, poza 3,7-tysiącami nepalskich Gurkhów (których zasady służby regulowane są odrębnymi porozumieniami między Wielką Brytanią a Nepalem) w armii lądowej (British Army), wojskach lotniczych (Royal Air Force) i marynarce wojennej (Royal Navy) znalazło się 7240 innych cudzoziemców, w tym 2030 z Fidżi, 880 z Południowej Afryki, 790 z Ghany i 600 z Zimbabwe. Łącznie stanowią 3,7% całości brytyjskich sił zbrojnych. Tym samym liczba obcokrajowców pozostających w służbie Królowej przekroczyła liczbę żołnierzy francuskiej Legii Cudzoziemskiej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.