Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kałasznikow z Indii

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 lutego 2008

W 2008 Indie mogą rozpocząć licencyjną wytwarzanie Awtomatow Kałasznikowa. Rosyjski Iżmasz negocjuje sprzedaż licencji na produkcję AK-103.

Zależnie od efektu rozmów i wymagań indyjskiego kontrahenta, karabinek może być produkowany z lufą kal. NATO 5,56 mm lub typowego rosyjskiego 7,62 mm. Rosjanie nie chcą na razie przekazać kluczowych technologii i praw do sprzedaży AK-103 krajom trzecim.

Negocjacje prowadzone były w czasie DefExpo, które zakończyły się w New Delhi. Iżmasz wystawiał na nich m.in. АК-101, АК-102, АК-103 i АК-104 różnych kalibrów. Rosjanie po raz kolejny zwracali uwagę na problemy z licencyjną produkcją AK/AKM i jego pochodnych. Ich zdaniem co najmniej 6 państw nielegalnie produkuje kopie Kałasznikowów (licencje sprzedano, po długich negocjacjach, 18 producentom).

Indie to niezwykle atrakcyjny rynek dla eksporterów uzbrojenia. Do 2011 zamierzają wydać na modernizację sił zbrojnych 30 mld USD. Do 2022 ta kwota ma sięgnąć aż 80 mld USD. W znacznej części będą to zakupy zagraniczne. Pod tym względem z Indiami może konkurować tylko ChRL.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.