Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

37 BMP-3F dla Indonezji

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 maja 2012

Indonezja kupiła dla swej piechoty morskiej 37 bojowych wozów piechoty BMP-3F. Dostawcą ma być rosyjski Rosoboroneksport.

Dziś ministerstwo obrony Indonezji i Rosoboroneksport podpisały kontrakt na dostawę 37 bojowych wozów piechoty BMP-3F serii 2. Jego wartość wynosi około miliard rupii (114 mln USD). Środki na realizację kontraktu, które pochodzą z kredytu udzielonego przez rząd FR jeszcze w 2007, w budżecie Indonezji zostały zapisane w 2011. Kontrakt obejmuje nie tylko dostawę pojazdów, ale także amunicję i pakiet serwisowo-szkoleniowy. Rosja zobowiązała się również do transferu technologii do przedsiębiorstw przemysłu indonezyjskiego.

Pierwsza partię, 17 BMP-3F Indonezja kupiła w 2008. Dla zrealizowania transakcji wykorzystano część z dużego, wartego miliard dolarów kredytu udzielonego Dżakarcie przez Moskwę w 2007. Kontrakt już zrealizowano, poczynając od grudnia 2010. Dostawy dziś zamówionych BMP-3F mają zostać zakończone w lipcu 2013. W najbliższym czasie możliwe jest zwiększenie kontraktu do 60 wozów.

BMP-3F to zmodyfikowana wersja bojowego wozu piechoty BMP-3. Jest on przystosowany do działania w strefach przybrzeżnych. Różni się od wersji podstawowej zwiększoną pływalnością i stabilnością na wodzie. Może pływać w warunkach do 3° w skali Beauforta przez 7 godzin. Jego producentem jest Kurganmaszzawod.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.