Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie kupiły haubice M777

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 maja 2012

Według nieoficjalnych informacji, Indie zawarły z BAE Systems długo oczekiwaną umowę o zakupie 145 lekkich haubic holowanych M777 kalibru 155 mm. Jej szczegóły będą jeszcze negocjowane.

M777, dzięki szerokiemu zastosowaniu tytanu i innych lekkich stopów, ma masę ok. 4,2 t, co jest rekordem w grupie holowanych haubic 155 mm. Mimo, że długość lufy to 39 kalibrów (co jest wartością charakterystyczną dla dział starszej generacji) M777 za pomocą nowoczesnej amunicji może strzelać na odległość do 30 km / Zdjęcie: BAE Systems

Według doniesień agencyjnych, powołujących się na wypowiedzi anonimowych przedstawicieli indyjskiego resortu obrony, ministerstwo podpisało 11 maja z BAE Systems umowę, dotyczącą zakupu 145 haubic M777.

Z wcześniejszych informacji (zobacz np.: Hindusi modernizują artylerię), na program zarezerwowano równowartość 560 mln USD. Biorąc pod uwagę dotychczasowe kontrakty eksportowe - do Australii i Kanady - suma ta powinna wystarczyć na zakup dział, wyposażenia pomocniczego i pierwszej partii amunicji. Można się także spodziewać uzyskania niższej ceny.

Szczegóły kontraktu będą negocjowane, co według także nieoficjalnych doniesień, powinno zająć około roku. Wcześniejsze deklaracje przedstawicieli władz Indii wskazują, że zakup powinien wiązać się z uruchomieniem w tym kraju licencyjnej produkcji M777. Biorąc jednak pod uwagę znaczne zaawansowanie technologiczne tej konstrukcji i ograniczoną liczbę kupowanych haubic, rozwiązanie to wydaje się mało prawdopodobne. Nawet w USA, w których M777 są montowane, podzespoły o wartości ponad 30% działa nadal są importowane z Wielkiej Brytanii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.