Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kornet-E przeciwko T-72?

Strategia i polityka, 28 maja 2012

Według izraelskiego portalu Debka, USA, za pośrednictwem służb specjalnych Kataru i Arabii Saudyjskiej, dostarcza syryjskim powstańcom rosyjskie ppk, w tym Kornet-E.

Większość syryjskie rebeliantów wyposażonych jest tylko w lekką broń strzelecką. Ze względu na charakter działań, przejęte przez dezerterów ciężkie typy wyposażenia są wykorzystywane przez ograniczony okres czasu, także z powodu problemów z ich serwisowaniem. Natomiast ppk, głównie ze względu na małe rozmiary, doskonale nadają się do działań nieregularnych. Potwierdza to m.in. film, wyemitowany przez rebeliantów, obrazujący zniszczenie przy pomocy takiego zestawu stojącego na pasie samolotu bojowego w jednej z rządowych baz lotniczych / Zdjęcie: bloomberg.com

Według portalu Debka, syryjscy rebelianci są w stanie niszczyć rządowe T-72, dysponując ppl Metis-M i Kornet-E. Broń ta mogła trafić do nich wraz z dezerterami, z magazynów sił rządowych. Izraelczycy twierdzą jednak, że powstańcy otrzymują także wyrzutnie i pociski, dostarczane przez katarskie oraz saudyjskie służby specjalne, działające z inspiracji USA.

Portal sugeruje, że samodzielna akcja Waszyngtonu to wynik braku jednoznacznego stanowiska w sprawie konfliktu w Syrii na szczycie NATO i grupy G-8. Po spotkaniach tych gremiów, USA postanowiły przejąć inicjatywę, a Barack Obama oficjalnie stwierdził, że Bashar al-Asad musi zrzec się władzy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.