Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna Sigma dla Indonezji

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 07 czerwca 2012

Indonezyjskie ministerstwo obrony oraz holenderska stocznia Damen Schelde Naval Shipbuilding podpisały przedwczoraj porozumienie o budowie fregaty typu Sigma. Prace zostaną wykonane w Indonezji.

Artystyczna wizja najnowszej Sigmy / Rysunek: DSNS

Indonezja - była holenderska kolonia - ma bogatą tradycję zakupów okrętów wojennych z tego kraju. Obecnie 13 z 27 dużych okrętów bojowych, fregat i korwet, pochodzi z Holandii. Najnowszym nabytkiem były 4 korwety typu Sigma, 91-metrowe okręty modelu 9113, które weszły do służby w latach 2007-2009 (zobacz: Ostatnia Sigma dla Indonezji).

W 2010 indonezyjski resort obrony podpisał wstępne porozumienie o zakupie 5. jednostki tego typu. Będzie to jednak większa odmiana, modelu 10514, o długości - jak wskazuje oznaczenie - 105 m i wyporności nie 1692, a ok. 2400 t. W związku z tym okręt zaklasyfikowano jako fregatę rakietową, choć zestaw uzbrojenia pozostanie prawdopodobnie identyczny. Okręt zostanie zbudowany w Indonezji, stąd podpisy ze strony producenta złożyli przedstawiciele miejscowej PT PAL Indonesia oraz DSNS.

W ostatni wtorek ministerstwo i holenderska stocznia podpisały szczegółową umowę w tej sprawie. Potwierdzono w niej, że poszczególne moduły okrętu będą mogły być budowane zarówno w Holandii, jak i Indonezji, choć montaż finalny i próby jednostki zostaną zrealizowane w kraju odbiorcy. Szczegółów podziału prac jednak nie ujawniono. Poinformowano natomiast, że okręt zostanie przekazany marynarce wojennej w 2016.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.