Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dwóch Polaków zginęło w Afganistanie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 27 lutego 2008

Wczoraj, o 15.45 czasu polskiego, w wyniku eksplozji miny, zginęło w Afganistanie dwóch polskich żołnierzy, trzeci został ranny.

Polegli żołnierze to st. kpr. Szymon Słowik i st. szer. Hubert Kowalewski. Trzeci Polak, st. szer. Jacek D., został ranny i po udzieleniu mu pierwszej pomocy, został przetransportowany do szpitala w miejscowości Orgun. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Żołnierze wracali do Sharany z akcji niesienia pomocy humanitarnej. 3 km od bazy ich Humvee, jadący w większym konwoju, wjechał na minę.

St. kpr. Szymon Słowik służył w 16 batalionie powietrzno-desantowym w Krakowie, a st. szer. Hubert Kowalewski, w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Do wczoraj jedynym poległym był por. Łukasz Kurowski, który zginął 14 sierpnia 2007 w wyniku ostrzału z granatnika ok. 20 km na południowych wschód od bazy w Gardez. Kilku innych żołnierzy zostało rannych.

Zima tradycyjnie jest okresem zmniejszonej aktywności partyzantów. Latem wojska koalicji traciły miesięcznie 20-30 zabitych, w styczniu liczba ta zmalała do 14. Luty był wyjątkowo spokojny. Do 20 dnia tego miesiąca zginęło jedynie 4 żołnierzy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.