Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Black Hawki dla Kataru

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 czerwca 2012

Z informacji Pentagonu dla Kongresu USA wynika, że Katar zamierza kupić 12 śmigłowców UH-60M Black Hawk. Wraz z pakietem logistycznym i szkoleniem mają one kosztować ponad 1,1 mld USD.

DSCA (Defense Security Cooperation Agency) przekazała 12 czerwca Kongresowi USA notę o planowanej sprzedaży Katarowi 12 śmigłowców wielozadaniowych UH-60M Black Hawk. Wraz z wyposażeniem, uzbrojeniem i częściami zamiennymi kontrakt miałby być wart 1,112 mld USD. Jego realizacja jest przewidziana w trybie FMS (Foreign Military Sale)

DSCA informuje, że pakiet oferowany Katarowi, poza 12 śmigłowcami UH-60M, obejmuje 26 silników T700-GE-701D (24 zainstalowane i 2 zapasowe), 15 systemów ostrzegających o pociskach rakietowych AN/AAR-57 V(7) (Common Missile Warning Systems), 15 zestawów do wykrywania opromieniowania laserowego AN/AVR-2B (Laser Detecting Set), 15 zestawów ostrzegających o opromieniowaniu radiolokacyjnym AN/APR-39A(V)4 (Radar Signal Detecting Set), 26 karabinów maszynowych M240H i 26 gogli noktowizyjnych AN/AVS-6 (Night Vision Goggles). Katar zakupi także zestawy flar zakłócających w podczerwieni M211 i M212 (M212 Advanced Infrared Countermeasure Munitions, AIRCM), karabiny maszynowe M134D-H, oraz systemy pomocnicze, serwisowe i treningowe. Pakiet obejmuje również szkolenie i wsparcie logistyczne.

Głównym realizatorem kontraktu mają być Sikorsky Aircraft Company i General Electric Aircraft Company. Kontrakt nie zawiera zobowiązań offsetowych. W jego realizacji mają brać udział przez co najmniej 3 lata dwa przedsiębiorstwa katarskie, które będą dostosowywać dostarczane śmigłowce do lokalnych wymogów eksploatacyjnych. USA skierują na 3 lata 12 specjalistów (Technical Assistance Fielding Team), w tym jednego wojskowego, do przeszkolenia katarskich pilotów i techników.


Drukuj Góra