Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

12 mln zł na bazy noclegowe

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 03 marca 2008

Lubawa S.A. podpisała w ubiegłym tygodniu umowę z dotyczącą dostaw kompletnych baz noclegowych, opartych o nowe, pneumatyczne namioty. Systemy będą wykorzystywane m.in. z misjach zagranicznych.

Techniczny Namiot Pneumatyczny będzie stanowił podstawę do stworzenia baz noclegowych dla wojska. Pierwszy moduł ma zostać przekazany wojsku w kwietniu / Zdjęcie: Lubawa S.A.

Spółka z Lubawy znana jest jako dostawca klasycznych namiotów wojskowych ze stelażem metalowym, m.in. NS-97 i N-6/97 (zobacz: Namioty z Lubawy). Jednak umowa podpisana 28 lutego spowoduje, z wojsko otrzyma nowe konstrukcje, oparte na stelażu pneumatycznym.

Zamówienie złożyła baza materiałowa z Grudziądza (JW 1123). Wojsko wyda 12 127 tys. zł. na kompletne bazy noclegowe z Lubawy. W ich skład wejdzie 6 namiotów pneumatycznych z wyposażeniem logistycznym, system ogrzewania i klimatyzowania każdego namiotu, instalacja elektryczna z agregatem oraz kontener specjalistyczny do składowania i przewożenia elementów modułu. Pierwsza partia ma zostać dostarczona już w kwietniu.

Dokładne wymiary namiotów nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że konstrukcja będzie oparta na Technicznym Namiocie Pneumatycznym, wyróżnionym Defenderem na ubiegłorocznych targach w Kielcach. Konstrukcja ta, o powierzchni 118 m² jest przeznaczona przede wszystkim do obsługi sprzętu bojowego (w tym KTO Rosomak i czołgów podstawowych).

Lubawa S.A. ma w swojej ofercie również mniejsze namioty pneumatyczne, o powierzchni 26-38 m², NP-26 i NP-28, które wyglądem przypominają doskonale znane NS-97 w kształcie półwalca.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.