Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

M-ATV dla ZEA

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 25 lipca 2012

Amerykańska Oshkosh poinformowała o kontrakcie na dostawę 750 wozów patrolowych M-ATV dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ma on zostać zrealizowany do sierpnia 2013.

M-ATV (MRAP-All Terrain Vehicle), zgodnie z nazwą, są wersją samochodów  patrolowych, jednak o zmniejszonej masie i zdolnych do poruszania się w  terenie. Cena jednostkowa pojazdu szacowana jest na 437 tys. USD. Do tej  pory Oshkosh Defense zebrało zamówienia na ponad 9,5 tys. wozów. Spora  ich część ma trafić do wyposażenia sił zbrojnych USA / Zdjęcie: US Army

ZEA złożyły zamówienie na 750 wozów patrolowych M-ATV (MRAP-All Terrain Vehicle). Ich dostawa ma zacząć się na początku przyszłego roku i zakończyć po upływie zaledwie kilku miesięcy. Kontrakt przewiduje opcję zamówienia dodatkowych pojazdów w przyszłości, w razie zadowalających wyników eksploatacji pierwszej partii. Porozumienie zawiera też zapis o wieloletnim wsparciu technologicznym oraz serwisie pojazdów ze strony producenta.

Oshkosh jest producentem ciężarówek i wozów różnego typu. Ze względu na prowadzone w ostatnich latach misje w Iraku oraz Afganistanie, dział wojskowy korporacji (Oshkosh Defense) odczuwał regularny wzrost zainteresowania swoimi produktami (zwłaszcza w kontekście zagrożenia ze strony improwizowanych ładunków wybuchowych). Wobec zakończenia pierwszego konfliktu i stopniowego wygaszania drugiego, Oshkosh zaczął coraz intensywnie poszukiwać nowych rynków zbytu dla swoich pojazdów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.