Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

M-ATV dla ZEA

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 25 lipca 2012

Amerykańska Oshkosh poinformowała o kontrakcie na dostawę 750 wozów patrolowych M-ATV dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ma on zostać zrealizowany do sierpnia 2013.

M-ATV (MRAP-All Terrain Vehicle), zgodnie z nazwą, są wersją samochodów  patrolowych, jednak o zmniejszonej masie i zdolnych do poruszania się w  terenie. Cena jednostkowa pojazdu szacowana jest na 437 tys. USD. Do tej  pory Oshkosh Defense zebrało zamówienia na ponad 9,5 tys. wozów. Spora  ich część ma trafić do wyposażenia sił zbrojnych USA / Zdjęcie: US Army

ZEA złożyły zamówienie na 750 wozów patrolowych M-ATV (MRAP-All Terrain Vehicle). Ich dostawa ma zacząć się na początku przyszłego roku i zakończyć po upływie zaledwie kilku miesięcy. Kontrakt przewiduje opcję zamówienia dodatkowych pojazdów w przyszłości, w razie zadowalających wyników eksploatacji pierwszej partii. Porozumienie zawiera też zapis o wieloletnim wsparciu technologicznym oraz serwisie pojazdów ze strony producenta.

Oshkosh jest producentem ciężarówek i wozów różnego typu. Ze względu na prowadzone w ostatnich latach misje w Iraku oraz Afganistanie, dział wojskowy korporacji (Oshkosh Defense) odczuwał regularny wzrost zainteresowania swoimi produktami (zwłaszcza w kontekście zagrożenia ze strony improwizowanych ładunków wybuchowych). Wobec zakończenia pierwszego konfliktu i stopniowego wygaszania drugiego, Oshkosh zaczął coraz intensywnie poszukiwać nowych rynków zbytu dla swoich pojazdów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.