Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

5 tysięcy osób

Lotnictwo cywilne, 26 lipca 2012

Niemal tylu pasażerów codziennie obsługuje Lotnisko Warszawa/Modlin w ciągu pierwszych 10 dni swojego działania. Mimo tego nie obyło się bez potknięć na starcie.

Modlin jest lotniskiem tanich przewoźników. Mimo tego - jeżeli obecne tempo obsługiwania pasażerów utrzyma się - można się spodziewać, że przez Modlin przewinie się w ciągu roku niemal 2 mln osób. Pozwoliłoby to ulokować się w gronie największych regionalnych portów lotniczych, zaraz po Krakowie, Gdańsku i Katowicach / Zdjęcie: Mazowiecki Port Lotniczy

W ciągu pierwszych 10 dni działania, Lotnisko Warszawa/Modlin obsłużyło ponad 46 500 pasażerów i ponad 320 operacji lotniczych. Dzisiaj liczba podróżnych przekroczy poziom 50 tysięcy. Rekord liczby odprawionych osób i rejsów padł w piątek 20 lipca. Tego dnia obsłużono 6 251 podróżnych i 42 operacje lotnicze.

Z lotniska w Modlinie można polecieć do 26 miast europejskich: Barcelony, Glasgow, Brukseli, Paryża, Eindhoven, Mediolanu, Liverpoolu, Sztokholmu, Budapesztu, Oslo, Londynu, Rzymu, Bolonii, Bristolu, Manchesteru, East Midlands, Frankfurtu, Dusseldorfu, Dublina, Stavanger, Bourgas, Cork, Madrytu, Doncaster, Malmo oraz Goteborga.

Mimo tych imponujących wyników, nie obyło się bez potknięć. Już drugiego dnia realizowania rejsowych połączeń, 16 lipca pojawiły się poważne problemy z terminowością odpraw. Później kilkunastu pasażerów poleciało za granicę bez bagaży. Wreszcie - ostatnio - GDDKiA zdjęła drogowskazy kierujące podróżnych do portu w Modlinie, twierdząc, że były to reklamy, które stały niezgodnie z prawem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.