Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

KC-30 oblatany

Lotnictwo wojskowe, 26 września 2007

25 września w zakładach Northrop Grummana w Melbourne na Florydzie oblatani pierwszy egzemplarz tankowca KC-30, będącego pochodną Airbusa A330-200MRTT. Samolot oznaczony jako D-1 przebywał w powietrzu prawie 4 godziny.

Jeżeli Northrop Grumman wygra konkurs na nowe tankowce dla USAF, samolot KC-30 (D-1) zostanie dostarczony wojsku jako pierwszy / Zdjęcie: Northrop Grumman

Kilka miesięcy temu USAF wystosowały zapytanie ofertowe na nowe tankowce, które mają zastąpić w służbie KC-135. W pierwszej kolejności planowane jest nabycie 4 samolotów prototypowych i 175 seryjnych. Docelowo zawarte będą jeszcze dwa kontrakty, umożliwiające zastąpienie 530 posiadanych obecnie przez USAF, Air National Guard I Air Force Reserve przestarzałych KC-135E/R/T. Całkowita wartość programu szacowana jest na 100 mld USD.

W konkursie biorą udział Boeing KC-767 i Northrop-EADS KC-30. Według wymagań USAF, nowy tankowiec ma mieć udźwig i zasięg co najmniej równy KC-135, być wyposażony w nowoczesną awionikę umożliwiającą wykonywanie lotów w cywilnej przestrzeni powietrznej, zdolność do przewożenia ładunków, zdolność do pobierania paliwa podczas lotu, możliwość podawania paliwa przy pomocy przewodu sztywnego i elastycznego oraz odporność na działanie broni ABC, impulsu elektromagnetycznego, i dysponować odpowiednimi systemami samoobrony.

Rozstrzygnięcie konkursu spodziewane jest w grudniu b.r. lub w styczniu 2008. W przypadku zwycięstwa Northrop Grumman zamierza uruchomić produkcję seryjną KC-30 w zakładach w Mobile (Alabama) i zatrudnić przy niej 25 000 osób. W programie biorą też udział EADS North America, General Electric Aviation i Sargent Fletcher.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.