Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Udany test PAC-3

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 31 sierpnia 2012

Lockheed Martin poinformował o przeprowadzeniu udanego testy systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot PAC-3.

/ Zdjęcie: Lochkeed Martin

Test odbył się w środę w ośrodku testowym US Army White Sands. Przeprowadzili go żołnierze z jednostki testowej wojsk lądowych, Test and Evaluation Command (ATEC).

Próba zakładała identyfikację przez system trzech nadlatujących celów: dwóch pocisków Patriot-As-A-Target (PAAT) TBM oraz celu latającego wielokrotnego użytku Beechcraft MQM-107D Streaker i eliminację jednego z nich. Wystrzelone z naziemnej wyrzutni dwa pociski przechwytujące zniszczyły jeden z nadlatujących PAAT. Według przedstawicieli Lockheeda oraz wojsk lądowych, tym samym udało się zrealizować pierwotne założenia testu.

Była to trzecia przeprowadzona w tym roku próba. Według producenta wszystkie zrealizowały pierwotne założenia. W tym roku planowane są do przeprowadzenia jeszcze 3 dodatkowe testy, w tym z wykorzystaniem pocisków objętych programem modernizacyjnym Missile Segment Enhancement (MSE).

MIM-104F Patriot PAC-3 jako jedyny pocisk z całej rodziny systemów Patriot został wyprodukowany przez Lockheed Martin Integrated System (dawniej Martin Marietta), nie zaś przez Raytheona. Poza USA, znajduje się on w wyposażeniu sił zbrojnych kilku państw świata, w tym m.in. Tajwanu (Nowe PAC-3 dla Tajwanu, 2012-08-28) oraz Arabii Saudyjskiej (Modernizacja saudyjskich Patriotów, 2011-06-22). W lipcu br., zamówienie na 60 pocisków oraz 20 wyrzutni systemu złożył Kuwejt (Pociski PAC-3 dla Kuwejtu, 2012-07-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.