Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulator dla Kuwejtu

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 września 2012

Departament obrony USA poinformował o przyznaniu kontraktu dla CAE USA na dostarczenie symulatora systemów bojowych dla tankowców KC-130J. Wartość umowy przekracza 26 mln USD.

Zdjęcie: USMC

CAE USA w Tampa na Florydzie jest spółką-córką CAE Inc., jednego z największych przedsiębiorstw na świecie, zajmujących się budową symulatorów lotniczych. Zakontraktowany symulator zostanie przekazany wojskom lotniczym Kuwejtu. Państwo to, po kilku latach negocjacji, złożyło w 2010 zamówienie na 3 tankowce KC-130J Lockheed Martina (KC-130J dla Kuwejtu, 2009-07-31).

Poza samymi systemami szkoleniowymi kontrakt dla CAE przewiduje także dostawę wyposażenia dodatkowego oraz części zamiennych. Jego realizacja ma się zakończyć do czerwca 2015. Umowa została zawarta w ramach programu FMS (Foreign Military Sales).

Jest to już  kolejne złożone w tym roku przez Kuwejt zamówienie na amerykańskie systemy bojowe. W lutym siły zbrojne tego państwa zakontraktowały dostawy 80 pocisków powietrze-powietrze AIM-9X-2 Sidewinder Block II (Najnowsze Sidewindery dla Kuwejtu, 2012-02-29). Z kolei w lipcu Pentagon poinformował o planach sprzedaży do Kuwejtu 60 pocisków PAC-3 z 20 wyrzutniami i wyposażeniem pomocniczym (Pociski Patriot dla Kuwejtu, 2010-08-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.