Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy startu Club-K z kontenera

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 07 września 2012

22 sierpnia odbyły się pierwsze testy startu pocisków rakietowych H-35UE systemu kontenerowego Club-K. Sprawdzono algorytmy sterujące i prace mechanizmów startowych.

Club-K w wersji kontenerowej wykorzystuje standardowe, 20- i 40-stopowe kontenery do przewożenia i startu pocisków rakietowych (club w rosyjskim tłumaczeniu oznacza klub, ale także kontener i pałkę). Wewnątrz kontenerów mieszczą się także punkty dowodzenia i łączności. Kontenery mogą przemieszczać się z wykorzystaniem ciągników drogowych, platform kolejowych i statków. Umożliwia to bardzo skryte działanie. System Club-K został zaprojektowany przez Morinformsistiema-Agat.

Uzbrojenie systemu Club-K mogą stanowić pociski samosterujące różnych typów, w tym H-35UE, 3M-54E i 3M-14E. Pociski H-35 lecą w kierunku celu na wysokości 15 m, a ostatniej fazie przed atakiem na zaledwie 4 m. Mogą atakować cele nawodne i lądowe. Głowica H-35 może zniszczyć okręt o wyporności 5 tys. ton.

W najbliższym czasie planowane są próby systemu Club-K z pociskami 3M-54E i 3M-14E. Głowice 3M-54E mogą zniszczyć nawet lotniskowiec. Pierwsze ostre strzelania z wykorzystaniem systemów Club-M mają odbyć się w czasie ćwiczeń Kawkaz-2012.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.