Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rheinmetall na szerokich wodach

07 września 2012

Przedstawiciele Rheinmetall Defence poinformowali kilka dni temu o stworzeniu nowej spółki odpowiedzialnej za produkcję morskich systemów bojowych.

Automatycznie sterowana armata MLG 27 / Zdjęcie: Rheinmetall Defence

Zlokalizowana w Londynie Rheinmetall Advanced Stabilised Platforms (RASP) jest spółką Rheinmetalla (pakiet większościowy, 51%) oraz przedsiębiorstwa Seawood Ltd. Powstała ona w wyniku przejęcia przez niemiecki koncern brytyjskiej EM Digital, specjalizującej się w produkcji modułów uzbrojenia dla okrętów marynarek wojennych wielu państw świata.

Działając w strukturach Rheinmetalla, RASP będzie miało za zadanie poszerzenie zakresu oferowanych przez koncern systemów bojowych. Bazując na doświadczeniach EM Digital, nowe przedsiębiorstwo już teraz jest w stanie oferować potencjalnym klientom szeroką gamę małokalibrowych stabilizowanych platform ogniowych (kalibrów od 5.56 mm do 14.5 mm) i systemów średniego kalibru, łącznie z 40-milimetrowymi granatnikami automatycznymi.

RASP wzbogaci ofertę niemieckiego koncernu na rynku morskich systemów bojowych. Do tej pory Rheinmetall Defence oferował, m.in. zestawy obrony bezpośredniej MLG 27 (Niemcy w kanadyjskim przetargu, 2012-03-09) oraz Oerlikon Millennium kalibru 35mm (Patrolowiec dla Wenezueli, 2011-04-26). Informacja o powstaniu nowej spółki pojawiła się zaledwie w tydzień po zmianie w zarządzie niemieckiego koncernu (Zmiana w zarządzie Rheinmetalla, 2012-08-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.