Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

ILA: Pierwszy austriacki ATR

Lotnictwo cywilne, 13 września 2012

Konsorcjum ATR i INTRO Group podpisały kontrakt na zakup dwóch samolotów komunikacyjnych ATR 72-600 dla austriackiej linii lotniczej InterSky. INTRO Group jest właścicielem większościowym austriackiego przewoźnika. Podpisanie miało miejsce na wystawie lotniczej ILA w Berlinie.

Model samolotu ATR 72-600 w barwach austriackiej linii lotniczej InterSky / Zdjęcie: Grzegorz Sobczak

Wartość podpisanego kontraktu wynosi 47 mln USD. Pierwszy samolot będzie dostarczony w grudniu br., a następny w marcu 2013.

Warto wspomnieć, że INTRO Group jest pierwszym użytkownikiem samolotów ATR. Chociaż samoloty tego typu latają w ponad 90 państwach na całym świecie, do tej pory żaden samolot produkowany przez konsorcjum ATR nie był zarejestrowany w Austrii i używany przez austriackiego przewoźnika. InterSky zapełnia więc białą plamę na mapie dostaw ATR w Europie.

Jednak, co ciekawe, samoloty nie będą latały w Austrii, lecz w Niemczech. Bazą InterSky jest bowiem Friedrichshafen. Nowe samoloty będą obsługiwać głównie trasy do Berlina i Dusseldorfu.

InterSky został założony przez Renate Moser 11 lat temu. Linia lata na trasach w Austrii (do Wiednia i Grazu) oraz w Niemczech (do Berlina Dusseldorfu i Hamburga). Zakupione dzisiaj samoloty podwoją możliwości przewozowe austriackiej linii lotniczej, która obecnie użytkuje 3 samoloty Bombardier Dash 8-300. Dzięki zakupowi nowych samolotów przewoźnik deklaruje stworzenie nowych miejsc pracy – dziś zatrudnia ok. 100 pracowników.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.