Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na produkcję AGM-88E

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 września 2012

Departament Obrony USA poinformował o zawarciu porozumienia z Alliant Techsystems Operations LLC na dostawę pierwszej partii przeciwradiolokacyjnych pocisków kierowanych AARGM.

Na zdjęciu F/A-18F Super Hornet przypisany do eskadry testowej Salty Dogs of Air (VX-23) w czasie lotu testowego z pociskiem AGM-88E AARGM na terenie bazy lotnictwa marynarki wojennej Patuxent River (Maryland) / Zdjęcie: US Navy

Wartość kontraktu wynosi 70,5 mln USD. Umowa zakłada zmodernizowanie 53 pocisków AGM-88B HARM do standardu AGM-88E AARGM (Advanced Anti-Radiation Guided Missile). 49 egzemplarzy zostanie przekazanych marynarce wojennej USA, pozostałe 4 znajdą się w wyposażeniu sił zbrojnych Włoch. Dodatkowo producent zobowiązał się do dostarczenia 23 egz. pocisków ćwiczebnych CATM (Captive Air Training Missiles) wraz z kompletem części zamiennych, pakietem naprawczym oraz zabezpieczeniem logistycznym.

Zawarty kontrakt jest konsekwencją decyzji dowództwa marynarki wojennej USA z zeszłego miesiąca o rozpoczęciu produkcji seryjnej pocisków (Produkcja seryjna AARGM, 2012-08-31). Produkcja małoseryjna AARGM rozpoczęła się w 2008 (Rozpoczęto produkcję AARGM, 2008-11-19).

Poza USA i Włochami znajdą się najprawdopodobniej także w wyposażeniu sił zbrojnych Australii (Australijskie Growlery, 2012-08-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.