Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Anakonda 12

Strategia i polityka, 17 września 2012

Dziś rozpoczęło się największe ćwiczenie polskiej armii, pod kryptonimem Anakonda 12. Bierze w nim udział 11,5 tys. żołnierzy wszystkich rodzajów wojsk wraz z 2,3 tys. jednostek sprzętu.

Scenariusz ćwiczenia zakłada roszczenia terytorialne państw sąsiadujących, które w efekcie prowadzą do konfliktu zbrojnego / Zdjęcie: kpt. Konrad Radzik

W tym roku z żołnierzami Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojsk Specjalnych, Inspektoratu Wsparcia SZ, Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia i Żandarmerii Wojskowe, po raz pierwszy, będą ćwiczyć natowskie Sojusznicze Siły Wsparcia reprezentowane przez żołnierzy z Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód, grupy operacyjnej z kanadyjskiej brygady zmechanizowanej i żołnierzy amerykańskiej 630 Kompanii 18 brygady policji wojskowej, na co dzień stacjonującej w Bambger i w Schweinfurt w Niemczech.

Do ich dyspozycji będzie 2,3 tys. jednostek sprzętu w tym m.in. 24 samoloty, 30 śmigłowców, 150 czołgów i transporterów opancerzonych, oraz 20 okrętów.

Ćwiczenie Anakonda, które potrwa do 27 września, podzielone jest na epizody które będą się odbywać w dzień i w nocy na poligonach i w centrach szkolenia w Drawsku, Orzyszu, Ustce, a także na akwenach morskich Marynarki Wojennej. Ćwiczeniami dowodzi Dowódca Operacyjny SZ gen. broni Edward Gruszka.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.