Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

C-130H z nowym silnikiem

Lotnictwo wojskowe, 18 września 2012

Rolls-Royce poinformował o rozpoczęciu testów powietrznych należących do wojsk lotniczych USA transportowych C-130H wyposażonych w zmodernizowane silniki Allison T56 w wersji 3.5.

Zgodnie z planami USAF modernizacji silników ma zostać poddanych ponad 200 Herculesów w wersji H. Na zdjęciu pierwszy z nich na płycie lotniska w bazie Edwards przed lotem testowym / Zdjęcie: Rolls-Royce

Pierwszy lot testowy został przeprowadzony przed kilkoma dniami na terenie bazy wojsk lotniczych Edwards w Kalifornii. Poprzedziła go seria prób naziemnych, w trakcie których producentowi udało się uzyskać spadek zużycia paliwa nawet o 8%. Było to możliwe, m.in. dzięki zamontowaniu nowych, wydajniejszych łopat wirników.

Testy powietrzne będą kontynuowane w najbliższych miesiącach. Jeżeli potwierdzą one pierwsze optymistyczne wyniki, zmodernizowane do wersji 3.5 silniki zostaną seryjnie zamontowane na wykorzystywanych przez USAF C-130H. Według przedstawicieli wojsk lotniczych, rozwiązanie to pozwoli nie tylko na zmniejszenie kosztów eksploatacji maszyn (szacowane oszczędności na poziomie 2 mld USD), ale także wydłuży ich resurs do 2040.

Poza USAF silniki rodziny T56 napędzają także Herculesy wchodzące w skład, m.in. wojsk lotniczych Maroka (Katastrofa Herculesa w Maroko, 2011-07-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.