Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Jeszcze o Leopardach dla Indonezji

Wojska lądowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 24 września 2012

Według przedstawicieli indonezyjskiego MO, kontrakt na zakup 103 niemieckich Leopardów 2A6 może zostać podpisany jeszcze w tym miesiącu.

Pierwotnie Indonezja zamierzała odkupić Leopardy 2A6 (na zdjęciu) od Holandii. Jednak w wyniku przeciągających się dyskusji w tej sprawie ze strony holenderskich parlamentarzystów, Dżakarta zdecydowała się ostatecznie na wybór Niemiec jako dostawcy czołgów / Zdjęcie: MO Holandii

O bliskich planach podpisania umowy z niemieckim Rheinmetallem na dostawę łącznie 103 czołgów Leopard 2A6 (część w wersji 2A4 zmodernizowanej do standardu 2A6) poinformował przez kilkoma dniami wiceminister obrony Indonezji Sjafrie Sjamsoeddin. Umowa w tej sprawie może zostać zawarta jeszcze w bieżącym miesiącu, w czasie planowanej wizyty przedstawicieli niemieckiego producenta w Dżakarcie. Jej wartość szacuje się na około 300 mln USD.

Pierwotnie indonezyjskie władze zamierzały odkupić Leopardy od Holandii. Jednak w wyniku przeciągających się dyskusji w tej sprawie ze strony holenderskiej legislatywy, Dżakarta zdecydowała się ostatecznie na wybór Niemiec jako dostarczyciela czołgów (Leopardy dla Indonezji nie z Holandii, 2012-07-03).

W ostatnim czasie lokalne media zaczęły informować, cytując przedstawicieli rządu, o planach dodatkowego nabycia przez Indonezję 50 bojowych wozów piechoty Marder 1A3 (Pierwsze Mardery przekazane Chile, 2008-10-19), a także 10 wozów wsparcia technicznego (prawdopodobnie opracowanych na podwoziu Leoparda wozów BPz3 Büffel). Nie wiadomo jednak, czy ich zakup miałby stanowić element planowanego do podpisania porozumienia, czy też wizyta przedstawiciela Rheinmetalla, pozwoliłaby jedynie na rozpoczęcie negocjacji w tej sprawie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.