Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AugustaWestland dla RPA

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 września 2012

Brytyjsko-włoskie przedsiębiorstwo poinformowało o zawarciu porozumienia z południowoafrykańskimi wojskami lotniczymi w sprawie zabezpieczenia technicznego AW109 LUH.

Jak twierdzą przedstawiciele południowoafrykańskich wojsk lotniczych, umowa z AugustąWestland pozwoli im na zachowanie stałego potencjału operacyjnego maszyn, bez obaw o wystąpienie nieprzewidzianych problemów technicznych, uniemożliwiających załogom maszyn realizację stawianych im zadań / Zdjęcie: AugustaWestland

Podpisana umowa przewiduje roczny serwis techniczny, w tym m.in. dostawę części zamiennych oraz zestawów naprawczych dla śmigłowców, jak i wykonywanie niezbędnych prac remontowych. Przedsiębiorstwo jest też zobowiązane do dokonywania regularnych przeglądów maszyn i systematycznego sprawdzania funkcjonowania systemów pokładowych AW109.

Zawarte porozumienie zakłada możliwość jego przedłużenia do 5 lat. Strony nie podały wartości kontraktu.

Jak twierdzą przedstawiciele południowoafrykańskich wojsk lotniczych, umowa z AugustąWestland pozwoli im na zachowanie stałego potencjału operacyjnego wykorzystywanych wiropłatów, bez obaw o wystąpienie nieprzewidzianych problemów technicznych, uniemożliwiających załogom maszyn realizację stawianych im zadań.

RPA zakupiła w 1999 30 śmigłowców AW109 LUH z opcją na dodatkowe dziesięć. Zostały przydzielone do 15 i 17 eskadry południowoafrykańskich wojsk lotniczych. Maszyny są też wykorzystywane do szkolenia nowych pilotów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.