Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AugustaWestland dla RPA

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 września 2012

Brytyjsko-włoskie przedsiębiorstwo poinformowało o zawarciu porozumienia z południowoafrykańskimi wojskami lotniczymi w sprawie zabezpieczenia technicznego AW109 LUH.

Jak twierdzą przedstawiciele południowoafrykańskich wojsk lotniczych, umowa z AugustąWestland pozwoli im na zachowanie stałego potencjału operacyjnego maszyn, bez obaw o wystąpienie nieprzewidzianych problemów technicznych, uniemożliwiających załogom maszyn realizację stawianych im zadań / Zdjęcie: AugustaWestland

Podpisana umowa przewiduje roczny serwis techniczny, w tym m.in. dostawę części zamiennych oraz zestawów naprawczych dla śmigłowców, jak i wykonywanie niezbędnych prac remontowych. Przedsiębiorstwo jest też zobowiązane do dokonywania regularnych przeglądów maszyn i systematycznego sprawdzania funkcjonowania systemów pokładowych AW109.

Zawarte porozumienie zakłada możliwość jego przedłużenia do 5 lat. Strony nie podały wartości kontraktu.

Jak twierdzą przedstawiciele południowoafrykańskich wojsk lotniczych, umowa z AugustąWestland pozwoli im na zachowanie stałego potencjału operacyjnego wykorzystywanych wiropłatów, bez obaw o wystąpienie nieprzewidzianych problemów technicznych, uniemożliwiających załogom maszyn realizację stawianych im zadań.

RPA zakupiła w 1999 30 śmigłowców AW109 LUH z opcją na dodatkowe dziesięć. Zostały przydzielone do 15 i 17 eskadry południowoafrykańskich wojsk lotniczych. Maszyny są też wykorzystywane do szkolenia nowych pilotów.


Drukuj Góra