Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny test Prithvi II

Strategia i polityka, 05 października 2012

New Delhi poinformowało o przeprowadzeniu wczoraj zakończonego sukcesem testu pocisku balistycznego Prithvi II.

Prithvi II może przenosić – konwencjonalną lub atomową – głowicę o masie od 500 kg do 1 tony. W zależności od zastosowanej głowicy, jej zasięg wynosi 150-350 km. Jest napędzana dwustopniowym silnikiem na paliwo ciekłe / Zdjęcie: The Hindu

Test został przeprowadzony wczoraj o 09:10 czasu miejscowego. Odpalenie nastąpiło z mobilnej wyrzutni na terenie poligonu rakietowego w Chandipur, na wybrzeżu Orissa. Lot pocisku śledzony był, m.in. przy wykorzystaniu radarów oraz telemetrycznych i optoelektronicznych systemów obserwacyjnych.

Celem testu było sprawdzenie funkcjonowania  zainstalowanych na pocisku systemów, a także przeprowadzenie klasycznego szkolenia operatorów wyrzutni i systemów rozpoznawczych. Zdaniem obecnych na miejscu przedstawicieli indyjskich wojsk lądowych oraz rządowej Defence Research Development Organisation (DRDO), odpowiedzialnej za konstrukcję Prithvi II, cała próba zakończyła się pełnym sukcesem.

Wczorajsze odpalenie Prithvi II było kolejnym zrealizowanym w ostatnim czasie wspólnie przez indyjskie wojska lądowe i DRDO (Udana próba Prithvi II, 2010-06-18). Do ostatniego doszło zaledwie przed kilkoma miesiącami (Udany test Prithvi II, 2012-08-27). Przeprowadzane w przeszłości testy nie zawsze kończyły się jednak z pozytywnym skutkiem (Nieudana próba Prithvi II, 2010-09-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.