Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny test Prithvi II

Strategia i polityka, 05 października 2012

New Delhi poinformowało o przeprowadzeniu wczoraj zakończonego sukcesem testu pocisku balistycznego Prithvi II.

Prithvi II może przenosić – konwencjonalną lub atomową – głowicę o masie od 500 kg do 1 tony. W zależności od zastosowanej głowicy, jej zasięg wynosi 150-350 km. Jest napędzana dwustopniowym silnikiem na paliwo ciekłe / Zdjęcie: The Hindu

Test został przeprowadzony wczoraj o 09:10 czasu miejscowego. Odpalenie nastąpiło z mobilnej wyrzutni na terenie poligonu rakietowego w Chandipur, na wybrzeżu Orissa. Lot pocisku śledzony był, m.in. przy wykorzystaniu radarów oraz telemetrycznych i optoelektronicznych systemów obserwacyjnych.

Celem testu było sprawdzenie funkcjonowania  zainstalowanych na pocisku systemów, a także przeprowadzenie klasycznego szkolenia operatorów wyrzutni i systemów rozpoznawczych. Zdaniem obecnych na miejscu przedstawicieli indyjskich wojsk lądowych oraz rządowej Defence Research Development Organisation (DRDO), odpowiedzialnej za konstrukcję Prithvi II, cała próba zakończyła się pełnym sukcesem.

Wczorajsze odpalenie Prithvi II było kolejnym zrealizowanym w ostatnim czasie wspólnie przez indyjskie wojska lądowe i DRDO (Udana próba Prithvi II, 2010-06-18). Do ostatniego doszło zaledwie przed kilkoma miesiącami (Udany test Prithvi II, 2012-08-27). Przeprowadzane w przeszłości testy nie zawsze kończyły się jednak z pozytywnym skutkiem (Nieudana próba Prithvi II, 2010-09-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.