Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Włoskie F-35 zabezpieczone

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 października 2012

Lockheed Martin otrzymał długoterminowe zlecenie na zakup i przygotowanie materiałów konstrukcyjnych do budowy czwartego myśliwca wielozadaniowego F-35A Lightning II dla wojsk lotniczych Włoch.

Dwa F-35A (AF-1 i AF-2) w czasie lotu testowego w ośrodku Lockheed Martin w Fort Worth, w maju 2010 / Zdjęcie: USAF

Wartość zlecenia szacuje się na nieco ponad 28,5 mln USD. W jego ramach koncern będzie zobowiązany do zebrania i przygotowania materiałów konstrukcyjnych niezbędnych do budowy 4. myśliwca F-35 z łącznie 90 zamówionych przez Rzym w ramach programu Joint Strike Fighter (Problemy włoskiego lotnictwa, 2012-05-16).

Otrzymane zlecenie stanowi rozwinięcie wcześniejszego porozumienia z czerwca br., o wartości prawie 500 mln USD. W jego ramach Lokcheed Martin ma przygotować zaplecze materiałowe do budowy łącznie 35 egz. F-35 z 7. niskoseryjnej partii produkcyjnej, dla łącznie 5 odbiorców, w tym: wojsk lotniczych Włoch, Turcji (Turcja chce dokupić F-35, 2012-09-04), Wielkiej Brytanii (Pierwszy brytyjski F-35B przekazany, 2012-07-19) oraz USAF (Oblot pokładowego F-35, 2010-06-08) i Korpusu Piechoty Morskiej USA (Pokładowe F-35 dla Marines, 2011-03-15). Wszystkie włoskie myśliwce uwzględnione w powyższym kontrakcie występują w wersji A.

Większość prac związanych z realizacją porozumienia ma być wykonana w zakładach Lockheed Martina w Fort Worth oraz El Segundo. Kontrakt ma być wypełniony do czerwca 2013.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.