Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oferta Gripenów dla Chorwacji

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 października 2012

Szwecja zaoferowała Chorwacji 8 myśliwców JAS39C/D Gripen dla zamiany starych MiG-21. Oferta obejmuje wsparcie techniczne i współpracę przemysłową.

Zdjęcie węgierskich Gripenów i obróbka graficzna: satnik

Oficjalną ofertę 10-letniego leasingu złożyła wczoraj rządowi Chorwacji szwedzka agencja eksportu uzbrojenia (FMV). Poinformował o tym minister obrony, Ante Kotromanovic. 8 Gripenów miałoby zastąpić przestarzałe myśliwce MiG-21bisD (Chorwacja ma ich 6, stan techniczny myśliwców jest fatalny, patrz Polityczna burza po wypadku chorwackich myśliwców, 2010-10-13). Szwedzi oferują wsparcie techniczne, szkolenie pilotów i techników, a także współpracę przemysłową i korzystne warunki finansowe. Dostawy mogłyby zostać zrealizowane w rok po zawarciu kontraktu. Obecna oferta jest ważna do stycznia 2013.

Za współpracę techniczną miałby odpowiadać producent Gripenów – Saab. Pod jego kierunkiem przedsiębiorstwa chorwackie i szwedzkie miałyby realizować wspólne projekty produkcyjne i serwisowe. Nieoficjalnie wiadomo, że w grę wchodzi m.in. inwestycja z państwową stocznię 3. Maj. Nie ujawniono szczegółów finansowych ewentualnej transakcji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.