Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zderzenie okrętów US Navy

Marynarka wojenna, 14 października 2012

W czasie ćwiczeń u wschodnich wybrzeży USA krążownik zderzył się z atomowym okrętem podwodnym. Oba okręty są uszkodzone.

Do zderzenia doszło 13 października ok. 15:30 czasu lokalnego. Obserwatorzy z pokładu krążownika klasy Aegis  USS San Jacinto (CG 56, zdjęcie: US Navy) dostrzegli peryskop zanurzonego atomowego okrętu podwodnego USS Montpelier (SSN 765) z odległości ok. 150 m. Mimo natychmiastowej komendy cała wstecz musiało dojść do zderzenia.

Uszkodzenia obu okrętów są dopiero oceniane. Wiadomo, że krążownik ma uszkodzoną osłonę stacji hydrolokacyjnej. Zderzenie nie naruszyło siłowni atomowej okrętu podwodnego. Tuż po zderzeniu wyszedł on w położenie nawodne. Z załóg okrętów nikt nie został poszkodowany.

Oba okręty uczestniczące w incydencie bazują w Norfolk. Oba odegrały historyczne role w atakach USA na Irak. USS San Jacinto był pierwszym, który wystrzelił pociski samosterujące BGM-109 Tomahawk w operacji Desert Storm. Z kolei z USS Montpelier wystrzelono pierwsze Tomahawki w operacji Iraqi Freedom.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.