Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stingery dla indyjskich AH-64D

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 października 2012

Amerykanie zaproponowali Indiom 245 pocisków AIM-92 jako część uzbrojenia dla zakupionych śmigłowców Boeing AH-64D Apache.

Systemy powietrze-powietrze AIM-92H RMP Block I to zmodernizowana wersja wystrzeliwanych z naramiennych wyrzutni pocisków FIM-92D doprowadzanych do nowego standardu

Raytheon poinformował, 245 pocisków powietrze-powietrze AIM-92H RMP Block I i 56 wyrzutni jest częścią pakietu uzbrojenia dla wybranego przez wojska lotnicze Indii śmigłowca AH-64D (Finał negocjacji o indyjskich AH-64?, 2012-08-22). W dokumentach skierowanych przez Departament Obrony do Kongresu poza Stingerami wymienianych jest także 812 pocisków AGM-114L3 Longbow Hellfire i 542 AGM-114R3 Hellfire II.

Niedawno dowódca Indian Air Force (IAF), marszałek lotnictwa Norman A. K. Browne, potwierdził, że decyzja o wyborze zaproponowanych przez Boeing śmigłowców AH-64 Apache jest ostateczna. Obie strony negocjują teraz warunki umowy. Amerykańskie wiropłaty pokonały w indyjskim przetargu rosyjskie Mi-28N (Mi-28N i AH-64D w przetargu indyjskim, 2010-07-03).

Raytheon dostarczył już Indiom system zarządzania ruchem lotniczym AutoTrac, który jest częścią projektu modernizacji 30 lotnisk wojskowych MAFI do standardów umożliwiających prowadzenie misji nocnych i operowanie na nich samolotów transportowych C-17. Maszyny te zostały niedawno wybrane przez IAF (Boeing i indyjskie C-17, 2012-02-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.