Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pilot F-16 nie żyje

Lotnictwo wojskowe, 16 marca 2008

USAF oficjalnie potwierdziły, że pilot F-16, który rozbił się w zachodniej Arizonie nie żyje.

Poszukiwania zaginionego F-16C z 62nd Fighter Squadron, z użyciem samolotów, śmigłowców i samochodów terenowych, trwały dzień i noc w trudnych warunkach Gór Buckskin / Zdjęcie: USAF

Od 1995 w USAF wydarzyło się 128 wypadków klasy A (w których zginął pilot, został zniszczony statek powietrzny lub straty przekroczyły milion USD) z udziałem F-16 (Niedaleko Luke rozbił się F-16, 2008-03-15). Od 1998 zniszczeniu uległo 17 F-16 z bazy Luke, największej obsługującej samoloty tego typu. W związanych z tym wypadkach zginął jeden pilot. 19 maja 2004 w czasie treningu nad Barry M. Goldwater Range niedaleko Sells rozbił się należący do Singapuru F-16C Block 52. Zginął w nim por. Loo Kwang Han.

Od 1998 w USAF wydarzyło się 128 wypadków klasy A z udziałem F-16

Rocznie ok. 185 F-16 z Luke AFB - największego ośrodka szkoleniowego USAF - wykonuje 36 tys. lotów trwających łącznie ok. 39 tys. godzin. W szkoleniu bierze udział 350 pilotów z różnych krajów. Obsługą F-16 zajmuje się 3230 osób z 56th Maintenance Group, dysponujących budżetem równym 161 mln USD. Poza obsługą samolotów szkolą oni 3 tysiące techników różnych specjalności rocznie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.