Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa FB coraz bliżej

Przemysł zbrojeniowy, 15 października 2012

11 października ARP wydała Fabryce Broni zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w specjalnej strefie ekonomicznej w Radomiu.

Przekazanie uprawnień do prowadzenia działalności na terenie TSSE między prezesem Fabryki Broni Tomaszem Nitą (z lewej), a wiceprezesem Agencji Rozwoju Przemysłu Marcinem Zielińskim (z prawej) / Zdjęcie: ARP

Kilka dni temu Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) wydawała Łucznikowi pierwsze zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w utworzonej w 1997 Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (TSSE) Euro-Park Wisłosan. Łucznik zamierza kupić w podstrefie Radom działkę o powierzchni 3,68 ha, na której zostanie wzniesiony nowy kompleks biurowo-produkcyjny.

Jest to kolejny etap przenosin Fabryki Broni z ulicy 1905 roku do nowego miejsca (Nowa Fabryka Broni, 2011-10-20). Warto przypomnieć, że 4 września prezes ARP Wojciech Dąbrowski, prezes Grupy Bumar Krzysztof Krystowski i prezes Bumar Żołnierz Ryszard Kardasz podpisali deklarację o współpracy przy tworzeniu nowej siedziby zakładu (Nowa siedziba Fabryki Broni, 2012-09-04). Umowa ta zmieni strukturę własnościową Łucznika – zostanie powiększona liczba udziałów i ARP stanie się udziałowcem większościowym, ale kontrolę operacyjną zachowa Bumar. Teren przejdzie na własność Fabryki Broni, będzie też ona odpowiedzialna za inwestycje.

Jeden z projektów wyglądu nowej siedziby radomskiej Fabryki Broni / Rysunek: Łucznik

Nieco wcześniej, bo 28 sierpnia 2012, po dwóch latach przygotowań, ARP i Grupa Bumar zawarły umowę inwestycyjną, stanowiącą podstawę dla realizacji przez Fabrykę Broni w latach 2012-2016 inwestycji nie przekraczających 100 mln zł (w praktyce koszt budowy szacowany jest na około 50-60 mln zł, reszta ma zostać przeznaczona na maszyny i inne wyposażenie). Agencja sfinansuje budowę obiektów produkcyjno-administracyjnych, a środki Grupy Bumar zostaną przeznaczone na modernizację parku maszynowego i wdrożenie nowych produktów (Nowy karabinek ujawniony, 2012-08-14).

Obecnie kończą się przetargi na generalnego wykonawcę (zostanie wyłoniony około 20 października) i inżyniera projektu. Wbicie przysłowiowej pierwszej łopaty planowane jest na pierwszą połowę listopada, a budowa ma zakończyć się w ciągu 15 miesięcy, czyli do początku 2014.

Agencja Rozwoju Przemysłu jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa działającą od 1990, której zadaniem jest wspieranie restrukturyzacji i prywatyzacji podmiotów gospodarczych oraz rozwój przedsiębiorczości m.in. poprzez tworzenie i zarządzanie specjalnymi strefami ekonomicznymi. Agencja udziela pożyczek ze środków własnych, udziela również pomocy publicznej indywidualnej na ratowanie i na restrukturyzację. W 2011 ARP  wypracowała 149,4 mln zł zysku, a jej przychody wyniosły 420 mln zł. Wartość kapitału własnego, według stanu z końca 2011 wynosi 4,4 mld zł.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.