Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Certyfikat dla S-76D

Lotnictwo cywilne, 19 października 2012

Przedstawiciele Sikorsky Aircraft poinformowali o przyznaniu przez amerykańskie władze lotnicze FAA certyfikatu typu dla śmigłowców S-76 w najnowszej wersji D.

S-76D został wyposażony w najmocniejsze do tej pory silniki, Pratt & Whitney 210S, o mocy 1070 KM każdy. Nowe są również kompozytowe łopaty wirnika głównego. Układ napędowy został wyposażony w aktywny system zmniejszania wibracji. Awionikę, łącznie z autopilotem, dostarczył Thales. W opcji będzie można zakupić m.in. system antyoblodzeniowy wirnika głównego / Zdjęcie: Sikorsky Aircraft

Prototyp S-76 wzniósł się po raz pierwszy w powietrze w 1977. Ostatnia wersja rozwijana jest od 2006. Pierwszy lot prototypu modelu D odbył się 7 lutego 2009 na lotnisku fabrycznym, na Florydzie (Oblot Sikorsky S-76D, 2009-02-10).

Certyfikacja S-76D, o której producent poinformował 15 października, oznacza możliwość szybkiego rozpoczęcia dostaw tej wersji śmigłowca, jeszcze w bieżącym kwartale. Katalogowa wartość posiadanego przez producenta portfela zamówień tego modelu wynosi obecnie ok. 500 mln USD, co odpowiada ok. 40-45 egz.

Szeroki zakres zastosowań S-76D ma – zdaniem producenta – przyczynić się do dużej popularności śmigłowca, podobnie jak w przypadku wcześniejszych generacji rodziny S-76, których sprzedano do tej pory ponad 800. W ostatnich latach za montaż ich kadłubów odpowiada czeska wytwórnia Aero Vodochody (300 S-76 z Aero Vodochody, 2011-05-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.