Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Broń precyzyjna w ataku na Libię

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 października 2012

Brytyjski minister obrony ujawnił dane dotyczące użycia pocisków samosterujących i innej broni precyzyjnej w ataku na Libię w 2011 przez RAF i RN.

Zdjęcie: BAE Systems

Minister Andrew Robathan ujawnił informacje o ilości broni precyzyjnej użytej w ataku na Libię w 2011. Dane zawarł w odpowiedzi na zapytanie parlamentarne. Przekazał ją Izbie Gmin 22 października.

Według pisma Robathana, w operacji Ellamy (Funty przeciw Libii, 2011-06-24) siły brytyjskie użyły około 80 pocisków samosterujących MBDA Storm Shadow i Raytheon TLAM (Tomahawk Land Attack Missiles). Atakowały one cele naziemne. Wystrzeliwane były z samolotów i okrętów podwodnych.

Samoloty Panavia Tornado GR4 startujące z bazy Marham w Norfolk używały nie tylko pocisków Storm Shadow. Do różnych celów naziemnych wystrzeliły także około 230 pocisków Brimston w wersji Dual Mode Seeker. Używano ich na obszarach zurbanizowanych. W czasie lotów z Marham Tornado pokonywały blisko 5000 km.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra