Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pentagon zamawia Super Herculesy

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 października 2012

Depratament Obrony USA zamówił u Lockheed Martina 13 kolejnych transportowych C-130 Super Hercules w różnych odmianach.

MC-130J startujący z terenu zakładów produkcyjnych Lockheed Martina w Marietta. Prezentowany egzemplarz jest 2 400. zbudowanym przez koncern Herculesem / Zdjęcie: Lockheed Martin

Złożone zamówienie zakłada zakup 7 MC-130J, 4 HC-130J oraz po jednym KC-130J i C-130J. Wartość porozumienia sięga około 890 mln USD. Realizacja kontraktu ma trwać do 31 lipca 2015. Za produkcję maszyn odpowiedzialne będą zakłady Lockheed Martina w Marietta.

Zamówione samoloty będą eksploatowane przez wybrane dowództwa amerykańskich sił zbrojnych, w tym: Air Force Special Operations Command, Air Combat Command, Air Mobility Command oraz Korpus Piechoty Morskiej USA (USMC). Zakup maszyn zostanie sfinansowany ze środków zapisanych w budżecie obronnym USA na 2012.

Dostawa 13 nowych Super Herculesów nie wpłynie prawdopodobnie  na plany redukcji etatów w zakładach w Marietta. W sierpniu br., koncern ogłosił, że ze względu na globalny spadek liczby zamówień C-130J, będzie musiał zwolnić 550 pracowników (Zwolnienia Lockheed Martina, 2012-08-27). Tymczasem zamówienia Pentagonu składane są w ramach wieloletnich umów i na podstawie znanych producentowi planów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.